Wonderlukah – Srpen 2018

Ohlédnutí za měsícem srpen

Jak jsme vám již informovali, Malukah si založila nový blog s názvěm Wonderlukah, kde sdílí své příběhy z každodenního života. Jednou měsíčně Vám přineseme krátký souhrn toho nejzajímavějšího. A dnes je tady první díl. 

Gumová královna
Malukah nás v tomto příspěvku seznamuje s velmi neobyčejným koníčkem. Vlastně se tímto vracíme do jejich školních let. Posedlostí kancelářskými potřebami je Malukah známá. V mládí pak milovala sbírání gumových drobků. Ano slyšíte dobře. Z nových gum na brusném papíru vytvářela gumové drobky, které měly roztodivné vůně a konzistence. Vzájemně je mezi sebou mísila a porovnávala. Malukah v tomto nezůstala sama a vzájemně soutěžila s ostatními děvčaty. Její zvláště oblíbená značka gumy se pak stala Saja. 

Denní rozvrh
Malukah je umělec na vlastní noze a své dny musí plánovat opravdu pečlivě, aby žádná hodina nepřišla nazmar. Ve svém blogu nás proto seznamuje s programem, který nyní zkouší pro plánování svého osobního času. Tou se stal program Timelime, který je dostupný pro iOS / Mac. 

Tajný kód
Taky jste si jako děti rádi posílali šifrované zprávy? Nebo je posíláte i dodnes? Ani Malukah nebyla vyjímkou. Seznamuje nás se svým vlastně vytvořeným kódovým písmem, který vytvořila za účelem psaní svého deníku, aby ho nikdo jiný kromě jí nemohl přečíst. Nicméně po čase se ukázalo, že psaní je až příliš zdlouhavé a často tak  ztratila myšlenku. Nicméně si s ním přece jenom užila spousty legrace. A pro všechny své fandy nyní vytvořila i speciální font, který si můžete nainstalovat do svých počítačů a kód Wonderlukah můžete používat i vy. Ke stažení použijte následující odkaz – tajný kód.

Volné chvíle
A co dělá Malukah ve volné chvíli? Tak se třeba učí malovat podle YouTube jednoduché obrázky a přitom relaxovat. Samozřejmostí je i četba a Malukah velmi ráda čte. Inspirací může být pro vás např. kniha Still Life od Louise Penny. 

Ve svém srpnovém blogu samozřejmě nemohlo chybět ani první ohlédnutí za návštěvou Německa. Jeho souhrn jsme Vám přinesli v předchozím článku GamesCom – RevebCon

U dalšího souhrnu toho nejzajímavějšího se budeme těšit zase příští měsíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..