Kdo je Malukah

Biografie

Vlastním jménem Judith de los Santos je mexická zpěvačka a hudební skladatelka žijící a působící ve městě Monterrey v Mexiku, která se proslavila díky coveru „The Dragonborn Comes“Kromě zpěvu a skládání hudby se rovněž ráda věnuje hraní počítačových her, na které navazuje ve svých skladbách. K jejím velkým vášním patří záliba ve všemožných kancelářských potřebách ( bloky, sponky, nálepky – zkrátka miluje tyto maličkosti ), její manžel Omi a především je to pak její pes Thor ( labrador ), který se stal její neodmyslitelnou součástí.

Její první hudební krůčky začínají již v osmi letech. Malukah vyrostla obklopená hudbou díky své mamince, která nádherně hrála na klavír a byla její inspirací. Díky ní poprvé zatoužila po hudební kariéře. Netrvalo tedy dlouho a rodiče ji zajistili lekce na klavír. Po několika letech chtěla vyzkoušet i jiné nástroje, postupně vyzkoušela bubny, perkuse a také se začala učit hrát na kytaru. Kytara se nakonec stala pro Malukah hlavním hudebním nástrojem, jelikož ji přináší nejsilnější spojení s hudbou. Díky ní začala psát své první písně a odtud už byl jen malý krůček ke zpěvu. Hudba se pro Malukah stala nakonec natolik fascinující, že vystudovala a obdržela dva tituly na univerzitě Berklee College of Music v oboru hudební produkce a filmová hudba. Od té doby začala tvořit hudbu a zvuky pro mobilní hry, reklamy, krátké filmy, hudební knihovny apd.

Než vstoupila Malukah do všeobecné známosti, vydává v roce 2006 ještě pod svým jménem Judith de los Santos originální album „All of the Above“. Přelom v její kariéře nastává v roce 2011, když na svém YouTube kanále vydává cover verzi skladby The Dragonborn Comes ze hry „The Elder Scrolls V: Skyrim“. Video se za krátkou dobu stalo virálním a do dnešního dne má přes 20 miliónů shlédnutí. Následně vydává skladbu Reignite, která je poctou velitelce Shapard v herní sérii Mass Effect. Tohle a mnohem více už neuniklo vývojářům her a Malukah dostává spousty nabídek z herního světa.

Mezi hlavní jmenujme v roce 2012 pozvání ke spolupráci k nazpívání vokálů ke hře Call of Duty: Black Ops II, v roce 2013 byla přizvána ke hře The Banner Saga ( společně s Taylor Davis ) a v roce 2014 přichází nabídka od ZeniMax Online Studios  na vytvoření bardských písní pro herní sérii „The Elder Scrolls: Online“. Malu můžete tedy slyšet v tavernách po celém Tamrielu. Velmi významná je i spolupráce s Jeremym Soulem na symfonickém projektu The Northerner. Byla rovněž přizvána k nahrání vokálů ke krátkému filmu The Forge a spolupracovala s Miracle of Sound na jeho populární skladbě Legends of the Frost vzniklé na základě hry Skyrim. Dále můžeme jmenovat spolupráce na Call of Duty: Black Ops III a Far Cry Primal. Nesmíme ani opomenout spolupráci s populárním Peterem Hollensem. K významným veřejným akcím pak patří vystoupení v roce 2013 na šampionátu hry HALO4 na PAX PRIME se svou skladbou Frozen Sleep a byla rovněž hostující umělkyní na Video Games Live E3 v roce 2014. Svou rozsáhlou tvorbu pak prezentuje na svém Youtube kanále. Namátkou jmenujme populární cover verze skladeb Priscilla’s Song, Leliana’s Song, Rains of Castamare atd.

 V srpnu roku 2017  pak vydává příznačně nazvané album „The Dragonborn Comes“ kterým vzdává čest svým věrným fandům a plní si svůj další sen. Vždyť právě skladby uvedené na tomto albu nastartovaly její kariéru. V roce 2019 vydává po dlouhých třinácti letech své druhé originální studiové album s názvem „I Follow the Moon“.

Několik let rovněž působila na platformě Twich, kde pravidelně několikrát do týdne zpívala živě nebo hrála počítačové hry. Základem byla ovšem vždy vzájemná interakce s fanoušky. Vysílání na Twitchi bylo v roce 2020 ukončeno z důvodu očekávaného přírůstku do rodiny.

Malukah je stále nezávislou hudebnicí, nestojí za ní žádné hudební vydavatelství, své alba a videa tvoří sama doslova na koleně. Přesto svou pílí a přátelskou povahou si získává spousty fanoušků po celém světě. Staňte se tedy i Vy součástí této úžasné komunity!