Kdo je Malukah

Biografie

Vlastním jménem Judith de los Santos je mexická zpěvačka a hudební skladatelka žijící a působící ve městě Monterrey v Mexiku, která se proslavila díky coveru „The Dragonborn Comes“Kromě zpěvu a skládání hudby se rovněž ráda věnuje hraní počítačových her, na které navazuje ve svých skladbách. K jejím velkým vášním patří záliba ve všemožných kancelářských potřebách ( bloky, sponky, nálepky – zkrátka miluje tyto maličkosti ), její manžel Omi a především je to pak její pes Thor ( labrador ), který se stal její neodmyslitelnou součástí.

Její první hudební krůčky začínají již v osmi letech. Malukah vyrostla obklopená hudbou díky své mamince, která nádherně hrála na klavír a byla její inspirací. Díky ní poprvé zatoužila po hudební kariéře. Netrvalo tedy dlouho a rodiče ji zajistili lekce na klavír. Po několika letech chtěla vyzkoušet i jiné nástroje, postupně vyzkoušela bubny, perkuse a také se začala učit hrát na kytaru. Kytara se nakonec stala pro Malukah hlavním hudebním nástrojem, jelikož ji přináší nejsilnější spojení s hudbou. Díky ní začala psát své první písně a odtud už byl jen malý krůček ke zpěvu. Hudba se pro Malukah stala nakonec natolik fascinující, že vystudovala a obdržela dva tituly na univerzitě Berklee College of Music v oboru hudební produkce a filmová hudba. Od té doby začala tvořit hudbu a zvuky pro mobilní hry, reklamy, krátké filmy, hudební knihovny apd.

Než vstoupila Malukah do všeobecné známosti, vydává v roce 2006 ještě pod svým jménem Judith de los Santos originální album „All of the Above“. Přelom v její kariéře nastává v roce 2011, když na svém YouTube kanále vydává cover verzi skladby The Dragonborn Comes ze hry „The Elder Scrolls V: Skyrim“. Video se za krátkou dobu stalo virálním a do dnešního dne má přes 20 miliónů shlédnutí. Následně vydává skladbu Reignite, která je poctou velitelce Shapard v herní sérii Mass Effect. Tohle a mnohem více už neuniklo vývojářům her a Malukah dostává spousty nabídek z herního světa.

Mezi hlavní jmenujme v roce 2012 pozvání ke spolupráci k nazpívání vokálů ke hře Call of Duty: Black Ops II, v roce 2013 byla přizvána ke hře The Banner Saga ( společně s Taylor Davis ) a v roce 2014 přichází nabídka od ZeniMax Online Studios  na vytvoření bardských písní pro herní sérii „The Elder Scrolls: Online“. Malu můžete tedy slyšet v tavernách po celém Tamrielu. Velmi významná je i spolupráce s Jeremym Soulem na symfonickém projektu The Northerner. Byla rovněž přizvána k nahrání vokálů ke krátkému filmu The Forge a spolupracovala s Miracle of Sound na jeho populární skladbě Legends of the Frost vzniklé na základě hry Skyrim. Dále můžeme jmenovat spolupráce na Call of Duty: Black Ops III a Far Cry Primal. Nesmíme ani opomenout spolupráci s populárním Peterem Hollensem. K významným veřejným akcím pak patří vystoupení v roce 2013 na šampionátu hry HALO4 na PAX PRIME se svou skladbou Frozen Sleep a byla rovněž hostující umělkyní na Video Games Live E3 v roce 2014. Svou rozsáhlou tvorbu pak prezentuje na svém Youtube kanále. Namátkou jmenujme populární cover verze skladeb Priscilla’s Song, Leliana’s Song, Rains of Castamare atd.

 V srpnu roku 2017  pak vydává příznačně nazvané album „The Dragonborn Comes“ kterým vzdává čest svým věrným fandům a plní si svůj další sen. Vždyť právě skladby uvedené na tomto albu nastartovaly její kariéru. V roce 2019 vydává po dlouhých třinácti letech své druhé originální studiové album s názvem „I Follow the Moon“.

V listopadu roku 2020 přivedla na svět chlapečka jménem Dante.

Několik let rovněž působila na platformě Twich, kde pravidelně několikrát do týdne zpívala živě nebo hrála počítačové hry. Základem byla ovšem vždy vzájemná interakce s fanoušky. Vysílání na Twitchi bylo v roce 2020 ukončeno z důvodu očekávaného přírůstku do rodiny.

Malukah je stále nezávislou hudebnicí, nestojí za ní žádné hudební vydavatelství, své alba a videa tvoří sama doslova na koleně. Přesto svou pílí a přátelskou povahou si získává spousty fanoušků po celém světě. Staňte se tedy i Vy součástí této úžasné komunity!